BİLİM ARAŞTIRMA VAKFI DAVASINDA BASINDA YAYINLANAN İFTİRALARA CEVAP

  1. Yargıtay'ın verdiği kararda, EBRU ŞİMŞEK YÖNÜNDEN İDDİALARIN İFTİRA OLDUĞU ANLAŞILMIŞ VE DAVANIN BERAATİ BU AÇIDAN ONANMIŞTIR. FATİH ALTAYLI İLE İLGİLİ SUÇLAMALAR DA daha önceden MAHKEMELERDE BERAAT ALMIŞTIR. YARGITAY BUNU DA ONAMIŞTIR. Ayrıca kararda davada yargılanan SANIKLARIN YARISI AÇISINDAN DAVA DÜŞMÜŞTÜR.
  2. Olayın üzerinden 8 yıl geçtikten sonra bir kısım haberlerde yaşı küçük kız çocuklarından bahsetmeye başladılar. KÜÇÜK KIZ ÇOCUĞU İDDİASI TAMAMEN YALANDIR. Emniyet aşaması dahil, olay boyunca İFADE VEREN HANIMLARIN HİÇBİRİ 18 YAŞINDAN KÜÇÜK DEĞİLDİR. 18 yaş küçük kız demek değildir.
  3. Bu hanımların hepsine bu ifadeler baskı ve zor altında, KENDİ RIZALARI DIŞINDA İMZALATILMIŞTIR. Sonra bu kişiler SAVCILIKTA BUNLARIN İFTİRA OLDUĞUNU KABUL ETTİLER.
  4. ŞANTAJ İDDİASI DA TAMAMEN UYDURMADIR. Buna dair DAVA DOSYASINDA TEK BİR TANE ŞANTAJ KASETİ, FOTOĞRAF, BİR DELİL, BELGE, veya herhangi bir MAĞDURE YOKTUR. BU YÖNDE SAVCILIKTA İFADE VERMİŞ TEK BİR KİŞİ DE YOKTUR.
  5. Bu iddiaların hepsi ÖNCEDEN HAZIRLANIP İŞKENCE İLE İMZALATILMIŞ EMNİYET İFADELERİNE DAYANDIRILMAKTADIR.
  6. Bugüne kadar atılan tüm İFTİRALAR MAHKEMELER HUZURUNDA DELİLLERİ İLE AKLANMIŞTIR.
  7. Tüm bu iftira ve karalama kampanyalarının sebebi BAV'ın Türkiye'de komünist terör örgütlerine karşı, antidarwinist, antimateryalist, antidialektik, antimarksist mücadale yapan tek kuruluş olması ve Sayın Adnan Oktar'ın eserlerinin dünya çapındaki etkisidir.

 

 
Ana Sayfa - Arkadaşına Gönder - E-mail