KONFERANSIN ARDINDAN

4 Nisan Cumartesi günü vakıfça, Cemal Reşit Rey Konser Salonunda "Evrim Teorisinin Çöküşü, Yaratılış Gerçeği" isimli uluslararası bir konferans gerçekleştirildi. ABD'li ve Türk bilim adamlarının katılımıyla gerçekleşen konferansta "Evrim Teorisi" olarak bilinen ve tüm canlıların aynı kökten türediğini iddia eden teori tüm yönleriyle ele alınarak, bugünkü bilimsel bulguların ışığında artık geçerliliğini yitirdiği gözler önüne serildi.

YOĞUN İLGİ

Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu, pek çok öğretim görevlisi ve basın mensubunun yer aldığı konferansta, 1000 kişilik salonda yer bulamayan izleyiciler, lobiye yerleştirilen büyük ekranlardan konferansı takip edebilme imkanı buldular. Konferansa gösterilen büyük ilgi halkımızın bilime ve öğrenmeye verdiği önemi göstermesi açısından dikkat çekiciydi.

UZMAN BİLİMADAMLARI 

Konferansa konuşmacı olarak ABD'den Prof. Dr. Kenneth Cumming ve  Prof. Dr. Duane Gish katıldılar.

1949 yılında Los Angeles California üniversitesi Biyokimya bölümünden mezun olan Prof. Dr. Duane Gish, yine doktorasını 1953 yılında Berkeley California Üniversitesinde  Biyokimya üzerine yapmıştır. 1953-55 yılları arasında Doğa Bilimleri alanında New York Cornell Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 1955-56 yıllarında yine aynı fakültede Biyokimya Profesörlüğü ünvanını almıştır. 1956-60 yıllarında Berkeley California Üniversitesi Virüs Laboratuari'nda ve 1960-71 yıllarında Upjohn ilaç Endüstrisi "Aşırı duyarlılık Hastalıkları" departmanında araştırmalar yapmıştır. 1971 yılından bu yana ise, The Institute for Creation Research'te (Yaratılış Araştırmaları Enstitüsü) Başkan Yardımcılığı ve yönetici olarak bilim hayatını sürdürmektedir.

Prof. Dr. Kenneth Cumming, 1956 yılında Massachussets Tufts Üniversitesi'nden Kimya ve Biyoloji bölümlerini aynı anda bitirmiş, 1959 yılında Massachussets Harvard Üniversitesi Biyoloji Fakültesinde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Yine aynı üniversitede Biyoloji- Ekoloji Bölümünde doktorasını veren Cumming 1980 yılında Christian Herritage College'de Biyoloji Profesörü olarak görev almıştır. 1985 yılından bu yana The Institute for Creation Research'te (Yaratılış Araştırmaları Enstitüsü) Dekanlık yapmaktadır. 

BASINDA YANKILAR


Konferanslarla ilgili geniş bilgi için
konferans@bilimarastirmavakfi.org

adresinden bağlantıya geçebilirsiniz.

Konferanslar Serisi >>>

 
Ana Sayfa - Arkadaşına Gönder - E-mail